Kandilli Koleji 2018-2019 Eğitim Öğretim dönemi açılış programı

Kandilli Koleji olarak yeni Eğitim Öğretim dönemine başlamanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz.

Kandilli Koleji 2018-2019 Eğitim Öğretim dönemi açılış programı öğretmen, öğrenci ve velilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılış Programında günün anlam ve önemine binaen okulumuz kurucusu İsmail ŞİLAN yaptığı konuşmada eğitime yönelik güncel konulara değindi.

İsmail ŞİLAN konuşmasında:

“Ülkemizin kalkınması ve başarı elde edilebilmesi için her bir bireyin çok çalışması ve görevini en iyi şekilde yapması gerekmektedir. Başöğretmen Atatürk’ün ifade ettiği gibi: “Tek bir şeye ihtiyacımız vardır: Çalışkan olmak.” düsturuyla hareket etmek kendimize, ailemize ve ülkemize karşı en önemli görevimizdir.”

“Öğretmen ve öğrencilerimiz şunu iyi bilmelidir ki 21. Yüzyılda başarılı olmanın yolu tam donanımlı olmaktan geçmektedir. Eğitim gibi uzun soluklu bir yarışta kendimizi tanımak, yeteneklerimizi keşfetmek, hayallerimize inanmak ve hedefimize giden yolda azimle ve sabırla çalışmak birinci önceliğimiz olmalıdır.”

“Uzun soluklu her yarışta olduğu gibi eğitimde de emek kadar ciddi bir disiplin ve programlı olmak önkoşuldur.”

“Sevgili öğrenciler, gerçekçi olun, kendinizi tanıyın ve ayakları yere basan hayaller belirleyin. Ve asla mücadeleden vaz geçmeyin. Eğitim yılının ilk gününden son gününe kadar hadeflerinizden sizi saptıracak hiçbir şeye izin vermeyin.”

“Siz değerli mesai arkadaşlarım da şunu bilmesini isterim ki başarılı olmanızın ilk koşulu işini sevmek ve bize emanet edilmiş pırıl pırıl zihinleri tanımak ve yüreklerine dokunmaktır.”

İsmail ŞİLAN konuşmasının sonunda yeni eğitim-öğretim yılında öğrenci, veli ve öğretmenlerimiz için huzurlu, mutlu ve başarılı geçmesini temenni etmiştir.