Kültür Sanat Haftası Etkinlikleri 14-18 Ocak 2019

Kandilli Kolejinde OKU-YORUM etkinlikleri ve Kültür Sanat Haftası kapsamındaki konuğumuz, Hayal Sözleşmesi kitabının yazarı Dilek Yardımcı oldu. Kendisiyle yazdığı ve bizim de severek okuduğumuz Hayal Sözleşmesi hakkında hoşça sohbet etme fırsatı bulduk. Yazarlık serüvenini ve daha pek çok düşuncesini bizlere aktaran Dilek Yardımcı, ögrencilerimize umut aşıladı ve KOB (kitap okuma bağımlılığı) virüsünü hedeflediği gibi omlara da bulaştırdı. Dilek Yardımcı’ya çok teşekkür ederiz.

Okulumuzun 7. Sınıf Öğrencileri ile Yapılan Matematik Bilgi Yarışmasi ile öğrencilerimiz Mantık-muhakeme Sorularını Çözdüler. Son Ana Kadar Çekişmeli Geçen Yarışmayı Bir Soru Fark ile 7/B Sınıfi Öğrencileri Kazandı. Katılan Bütün Öğrencilerimize Katılımlarından Dolayı Teşekkür Ediyoruz.

Kültür ve Sanat Haftası Etkinlikleri kapsamında Viyolonsel sanatçısı Murat BÜYÜKKAYAYI ağırladık. Sanatçımız öğrencilerimize yaptığı enstrüman tanıtımının ardından, Klasik müzik ve Türk müziği eserlerinden örnekler icra etti, öğrencilerimizinde kemanlarıyla eşlik ettiği programda sanat dolu ve çok anlamlı dakikalar geçirdik.

Kültür-Sanat haftamız boyunca öğrencilerimiz koridor konserleri verdiler. Piyano, gitar, keman çalan öğrencilerimiz birbirinden güzel eserler ile teneffüslerimizde kulaklarımızın pasını siliyor.

Kültür-Sanat haftamızda öğrencilerimizle eğlenceli bir yarışma yaptık. Dans, müzik, tiyatro alanında öğrencilerimiz yeteneklerini sergiledi, jürilerimiz birincileri seçerken epey zorlandı, öğrencilerimizi özgüvenlerinden ötürü tebrik ederiz.

Kandilli Koleji Kültür Sanat Haftasi kapsaminda 5.sınıflarla baski tekniklerinden mono baski teknigi gerçekleştirdik. Mono baskı, pürüzsüz bir yüzeye boyayla desen uygulanması ve kağıda baskı alınması tekniğidir. Bu atölyede mono baskının ana ilkelerini bitki ve ceşitli şekillerde kesilmiş kağıtlarla, su bazlı linol boyalar kullanarak öğrenip kendi uygulamalarımızı gerçekleştiriyoruz. Tekniği uygulayan öğrencilerimizle eğlenceli zamanlar geçirdik.

Kandilli Koleji öğrencileri Kültür sanat Haftasını doya doya yaşadılar. Öğrencilerimiz ile birlikte gittiğimiz Devrim Erbil “Doğanın Ritmi” adlı resim sergisinde serigrafi, yağlı boya ve halı üzerine desenlerden oluşan tabloları inceledik.

Devlet Sanatçısı, Resmin Şairi Devrim Erbil Kandilli Koleji Kültür Sanat Faftası Etkinlikleri kapsamında okulumuzu ziyaret etti. Kandilli Koleji öğrencileri tarafından oluşturulan “Karakalem Devrim Erbil Portre Tamamlama” ve kendisinin eserlerinden oluşan sergi açılışını yapan Sayın Erbil, sergiden oldukça etkilendiğini ve çalışmalardan bazılarını kitabında kullanacağını ifade etti.

Kültür Sanat Haftası etkinlikleri kapsamında, hayatı, sanatı ve eserleriyle Türk resminin önde gelen isimlerinden Devlet Sanatçısı, Resmin Şairi Devrim Erbil’i okulumuzda ağırlamaktan şeref duyduk. Kandilli Koleji öğrencilerinin yaptığı “Karakalem Devrim Erbil Portre Tamamlama” ve kendisinin eserlerinden oluşan sergi açılışını yapan Sayın Erbil, daha sonra sanatın öğrencilere katkısına yönelik söyleşisini gerçekleştirdi.
Söyleşi sonunda imzalı eserlerini öğrencilerimize hediye eden Devrim Erbil’e bizler de kendisine Karakalem Portre Tamamlama çalışmalarımızdan hediye ettik. Kandilli Koleji olarak katılımlarından dolayı Resmin Şairi Sayın Erbil’e teşekkür ederiz.

OKU-YORUM dersleri ve Kültür Sanat Haftası kapsamındaki etkinliğimizde bugün, “Çarpık Ev” kitabının yazarı Burcu Aktaş’ı ağırladık. Burcu Aktaş, öğrencilerimizle Çarpık Ev kitabına, diğer kitaplarına, sanata, yazmaya, hayata ve daha birçok konuya dair güzel bir söyleşi gerçekleştirdi, ardından öğrencilerimizin kitaplarını imzaladı. Burcu Aktaş’a okulumuza bu güzel etkinlik için çok teşekkür ediyoruz.

Kandilli Koleji Kültür Sanat çalışmaları tüm coşkusuyla devam ediyor. Bugün 5 ve 6. Sınıf öğrencilerimizle “Geleneksel Ebru Sanatı” çalışmasını yaptık. Sabır, titizlik gerektiren ve öğrencilerin el koordinasyon becerilerini geliştirmede yardımcı olan bu resim tekniği öğrencilerimizin de oldukça ilgisini çekti.

Kültür-Sanat Haftası Etkinlikleri kapsamında Klarnet sanatçısı Mertcan Selçuk’u ağırladık. Sanatçımız öğrencilerimize yaptığı çalgı aleti tanıtımının ardından Türk Müziği, Batı Müziği (Jazz) ve Popüler Müzik ile ilgili örnekler icra etti, öğrencilerimiz de gitarları ile eşlik ettiği programda sanat dolu ve keyifli dakikalar geçirdik.