Anasayfa> 3D Eğitim Modeli
3D Eğitim Modeli

3D Eğitim Modeli

Yeni nesil eğitim teknolojisi ile donatılmış özel bir laboratuvarda öğrencilerimize görsel hafızada hız kazandırırken aynı zamanda yüksek sınav başarısı sağlanır.

Keyifli öğrenme kapılarını açan, derse ilgiyi artıran ve öğrencide bilginin kalıcı olmasını sağlayan 3D dersler Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, ve Matematik alanlarında Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanmıştır. 3D laboratuvar dersleri ile öğrencilerimizin tam öğrenme gerçekleştirmesi sağlanır.

Robotik, birçok mühendislik dalının ortak çalışma alanıdır. Robotlar yararlı amaçlar için insanların hizmetine sunulmak üzerine üretilen karmaşık makinelerdir. Ülkemizde “mekatronik” adı altında açılmış bölümler robotik çalışmalar yapmaktadır.

Teknolojinin getirdiği ihtiyaçlar doğrultusunda eğitim sistemlerinde de yeni uygulamalara gidilmiştir. Bu nedenle, robotik uygulamalar ilköğretim ve ortaöğretimde yer almaya başlamıştır. Ayrıca robotik, “mühendislik tasarımlı fen bilimleri eğitiminin de bir uygulaması haline gelmiştir.

Robot sistemlerinin veya günlük hayatta kullandığı bir makinenin küçük bir tasarımını yapmak, onların zihin ve el becerilerinin gelişmesine, yaratıcılıklarının artmasına katkı sağlamaktadır. Ayrıca teknolojik ürünlerin, öğrendikleri bilimsel kuramlarla nasıl oluşturulduğunu anlama fırsatı elde etmektedirler.