Anasayfa> Önce Eğitim
Önce Eğitim

Önce Eğitim

İtibarlı Bir Gelecek İçin
ÖNCE EĞİTİM

Her alanda kişiye özel hizmetlerin tercih edildiği günümüzde, eğitim öğretim alanında da kişiselleşmeyi ifade eden Butik Eğitim yoğun ilgi görmektedir.

Butik eğitimin en büyük avantajı, bireylerin farklılıklarını keşfedip bu farklara göre kişisel çözümler üretebilmesidir.

Hiç değişmeyen bir eğitim sisteminin günümüz dünyasının ihtiyaçlarına cevap veremeyeceğini görüp büyük bir değişime ihtiyacımız olduğunu düşünmemizle başladı Kandilli Koleji Hikayesi…

Yaklaşık 15 yılda bir yeni nesiller ortaya çıkıyor ve her çocuk kendi neslinin ürünü olarak büyüyor. Bu döngüye göre içinde bulunduğumuz Teknoloji çağında doğup büyümüş olan neslin de beyni farklı çalışıyor.

Görselliğe önem veriyor, bilgiyi daha farklı ve hızlı işliyorlar. Kalpten gelen ve samimi bir iletişimle kendilerini ifade ediyor, yaratıcılıklarını kullanabilecekleri alanlar istiyorlar. Büyük potansiyeli olan bu nesli geliştirerek eğitmek için uygun alanları oluşturma görevi de ilk olarak biz eğitimcilere düşüyor.

Biz de okulumuzda her dönem farklılaşan tüm nesilleri kucaklayabilmek için eğitimlerle öğretmen davranışlarını güncelliyor, öğrenme alanlarındaki değişiklikleri en hızlı şekilde uygulayarak eğitimi şekillendiriyoruz.

Sürekli dinamik olan eğitimde, çocuklara çok yönlü cevaplar verebilmenin en verimli yolunun kişiye özel eğitim olduğunu görüyoruz. Bu ihtiyacı gidermek üzere Butik Okul Konsepti ile yola çıktığımız Kandilli Kolejinde eğitim maceramız başarılarla büyüyerek devam ediyor. Kandilli Koleji eğitim programı, öğrencilerin eğitim ve gelişimini her yönden destekleyecek şekilde planlanıyor.

Dünya standartlarında bireyler olmanın en önemli dinamiği olan dil edinimi, İngilizce ve Almanca olarak çift yönlü sağlam temeller üzerinde yükseliyor.

Gramer ve beceri dersleri olarak şekillendirilen yabancı dil programımız, alanında yetkin öğretmenlerimiz ile eğlenceli aktivite zamanlarına dönüşürken, yabancı dilin bir ders olduğu unutulup dersler öğrencilerimizin hayatının bir parçası haline geliyor. Akademik başarı eğitim felsefemizin temelini oluşturduğu için okulumuzda yoğun akademik program uygulanarak hafta içi ve cumartesi günleri dahil olmak üzere 6 gün eğitim veriliyor.

Tüm derslerde destekleyici ek çalışmalar ile akademik başarı en üst seviyeye taşınıyor.

Öğrencinin eksik yönlerini tamamlamak ya da ilgili olduğu alanlarda kendini geliştirmek için ihtiyaç duyduğu eğitimi, ayrıca bir kursa gitmeden, alıştığı düzen içerisinde, ücretsiz olarak alması sağlanıyor.
Ayrıca akıllı tahta uygulamaları, görsel materyaller ve simülasyonlarla zenginleştirilmiş dersler öğretmen ve öğrenci etkileşiminin en üst düzeyde tutulduğu 16 kişilik esnek sınıflarda işleniyor.

Öğrencilerin edindikleri bilgiyi deneyerek, yaparak, yaşayarak öğrenmeleri ve öğrenme sürecinin aktif bir parçası olmaları sağlanıyor.

Öğrencilerimiz sürekli yapılan birebir koçluk görüşmeleriyle kendini tanıyor, yetenekleri ve başarıları doğrultusunda hedefler belirleyerek bu hedeflere ulaşmayı öğreniyor.

Eğitim öğrenci okul ve aile üçlüsünün etkin iş birliği ile yürütüldüğünde başarıyı getirebilecek bir süreçtir.

Bu sürecin en önemli ayağı olan öğrencilere eğitim hayatlarında başarıyı yakalayabilmeleri için birkaç tavsiyem olacak.
Ögrenmek sizin çabanız ve motivasyonunuz ile gerçekleşir. Ders öncesinde kendinizi hazırlayın. Her dersten önce bu dersin size kazandıracaklarını düşünün. Hangi amaç için orada bulunduğunuzun muhasebesini yapın ve eğitimin size kazandıracaklarını ilerdeki hedefinize ulaşmanın yegâne yolu olduğunu düşünün.

Sonuç olarak, iyi bir eğitim almak için sadece kaliteli bir okul, profesyonel eğitimciler yeterli olmaz. Başarılı olmak için eğitim almaya istekli olmak, hedefler koymak ve başarma azmini sürekli canlı tutmak gerekir.

İsmail Şilan
Kandilli Koleji Kurucusu