Anasayfa> Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi
Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi

Kandilli Koleji’nde öğrencilerimizin gelişim dönemlerine uygun olarak geliştirilmiş bir rehberlik programı uygulanmaktadır.

5. sınıftan lise son sınıfa kadar kesintisiz uygulanan rehberlik programlarında hedefimiz öğrencilerimize “Bireysel yol arkadaşlığı” yapmaktır.

Öğretmenlerimiz 60 saat eğitim sonunda profesyonel eğitim koçluğu sertifikasına sahip olmuşlardır. Bu bilgiler ışığında öğrencilerimizle haftalık olarak yaptıkları bireysel eğitim koçluğu görüşmelerinde süreç değerlendirmeleri yapılarak öğrencilerimizin bireysel gelişimleri yakınen takip edilmekte velilerimize aktarılmaktadır.

Tüm rehberlik çalışmalarımızda öğrencilerimizin kendini tanımalarına yardımcı olmak, sosyal, zihinsel ve duygusal gelişimlerini desteklemek, akademik başarılarını arttırmak, sorunlarla başedebilme ve çözüm üretebilme becerilerini geliştirmek, kendi kararlarını verebilme, seçenekler arasında kendi kişisel özelliklerine en uygun olanı belirleyebilme yeterliliklerini kazandırabilmek hedeflenir.

Kandilli Koleji’nde alanında uzman olan eğitim koçlarımız, bu çalışmaları gerçekleştirirken rehberliğin gizlilik, güven ve kişilik haklarına saygı esaslarını gözetirler. Yalnızca sorunlu öğrencilere değil tüm öğrencilere PDR ve koçluk hizmeti sunar. Her öğrencimiz birimimizden kendi özellik ve ihtiyaçları doğrultusunda yararlanabilmektedir.

KANDİLLİ KOLEJİNDE SINIF DANIŞMANLIĞI 
Öğrencilerimizin ihtiyaçlarını kısa sürede tespit ederek çözüm bulmak adına rehberlik birimi ve eğitim koçluğunun yanı sıra sınıf danışmanlığı sistemi ile süreci hızlandırmaktayız. Sınıf danışmanları öğrenciler arasındaki sorunlar başta olmak üzere sınıf ortamında oluşabilecek tüm problemlere çözüm üretmeye çalışır. Amacımız eğitim ortamının daha sağlıklı hale getirilerek öğrencilerimizin rahat ve huzurlu bir ortamda bulunmalarını sağlamaktır.