Anasayfa> Sabah Sporu ve Bedensel Egzersizler
Sabah Sporu ve Bedensel Egzersizler

Sabah Sporu ve Bedensel Egzersizler

Sağlıklı yaşam için egzersiz… İstatistik verileri, dünyada olduğu gibi maalesef ülkemizde de hareketsizlikten kaynaklanan obezitenin artış gösterdiğini ortaya koyuyor. Fiziksel aktivite ise bireylerin kendisini daha enerjik hissetmesini, daha canlı, hareketli ve huzurlu olmasını sağlayarak yaşam kalitesini artırıyor. Okulumuzda uygulanan bedensel egzersiz programlarıyla öğrencilerimiz güne dinamik ve pozitif bir şekilde başlarken aynı zamanda bedensel yetilerini geliştirip, spor kültürlerini de sağlamlaştırıyorlar.

5. ve 6. Sınıflarda Sabah Sporu ve Bedensel Egzersiz Uygulamaları
Beden Eğitimi öğretmeni öncülüğünde yaşlarına uygun egzersizler yapan 11-12 yaş grubu 5. ve 6. sınıf öğrencilerimiz, sağlıklı kas ve kemik gelişiminin yanında bedensel duruş bozukluklarını engellemiş oluyorlar.

7. ve 8. Sınıflarda Sabah Sporu ve Bedensel Egzersiz Uygulamaları
Gelişim uzmanlarının ifadelerine göre günlük olarak 4-5 saat hareketli olmaları gereken 13-14 yaş grubu öğrencilerimiz olan 7. ve 8. sınıflarımız, sabah sporuyla güne dinç bir şekilde başlayarak lise hazırlık çalışmalarında adaptasyon kazanıyorlar.

9. ve 10. Sınıflarda Sabah Sporu ve Bedensel Egzersiz Uygulamaları
Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur… Anadolu Lisemizin 9 ve 10. sınıf öğrencileri Beden Eğitimi Öğretmeni eşliğinde sabah egzersizleri yaparak derslerinde motivasyonlarını arttırıp odaklanmalarını pekiştiriyorlar.

11. ve 12. Sınıflarda Sabah Sporu ve Bedensel Egzersiz Uygulamaları
Üniversite hazırlık grubu olan 11 ve 12. sınıf öğrencilerimiz sınav stresini sabah sporuyla atıyorlar.